BORA Solartechnik
Fullservis hizmet sunan bir Firmadır. Bütün Hizmetler tek elden sunulur.

Elektrik üretimi

Sonnenbild12

Sonnenbild13

Güneş enerjisi yardımıyla elektrik üretimi Güneş enerjisi bize elektromanyetik dalgalar halinde ulaşır. Biz bunu beyaz ışık olarak algılarız. Silisyum hücrelerinin güneş ışığı etkisiyle gösterdigi fiziksel reaksiyon sonucu, bu elektromanyetik dalgalar, doğru akımlı elektrik enerjisine dönüşür. Bu akım inverter sayesinde evlerimizde kullandığımız normal elektrik olan değişken akıma dönüştürülür.

Photovoltaik tesisi ile kendi elektriğinizi kendiniz bedava üretip, hemde ürettiğiniz elektrikde kW/h başına devletden garantili teşvik desteği alırsınız.

Şu andaki yürütmeliğe göre; üretilen enerjinin genel enerji ağına verilmesi durumunda, özel kişi ve küçük işletmelere müracaat gününden geçerli olan tarifedeki kW/h birim fiyatı üzerinden 20 yıl boyunca ödenir. Hardware tesisine de (Silisyum hücre kollektörleri ve donanımına) üretici firma tarafından 25 yıla kadar garanti verilir.

Ürünlerimiz

10 kW`lik Tesis
10 kW`lik  Tesis
10 kW`lik Tesis, - ayrıca 20 kW `lik Tesis ve 100 kW `lik ve üstü Tesis...


Elektrik Depolama

Silisyum hücreleri ( Photovoltaik Zellen) yardımıyla üretilen elektrik ya genel elektrik ağına verilir, ya kendiniz kullanırsınız yada güneşin olmadığı zaman elektrik kullanımı için, depolanır.
Zamanımızda üretilen Photovoltaik elektriği depolamak için iki çeşit depolama seçeneği vardır.

  • Kurşunlu aküler
  • Lityum iyonlu aküler

Kurşunlu aküler


Bunlar otomobillerin motorunu calıştırmakta kullanılan tipte akülerdir. Bunlar sıvı elektrolit, ızgara paletli vede seri olarak yüksek sayıda üretildikleri için şu anda piyasada en uygun yatırımla sahiplenebilinecek, elektrik depolama sistemleridir. Piyasada 3 çeşit kurşunlu akü vardır. Sade kurşunlu akü, kurşunlu- Jel-akü ve panzer plakalı kurşunlu akü. Sade kurşunlu akü: Aylık periyodlarda servis yapılması durumunda, takriben 2000 dolumluk ömrü vardır. Kurşunlu Jel akü: iyi ve kontrollü bir şarj manager desteğiyle 3000’ den 5000 adete kadar dolum ömrü vardır.


Lityum iyonlu aküler


Photovoltaik Kurulumların ürettiği Enerji icin en akıllı ve effektiv olan depolama sistemleri Lityum iyonlu akülerdir. Çünkü bunlar kurşunlu akülere göre hem daha uzun ömürlüdürler, hemde daha yüksek ve sıkıştırılmış enerji depolama kapasitesine sahiptirler. Hücrelerindeki gerilimin kontrolü ve akıllı yüklenim manager ve ısı kontrolu gözetim altında bulunduğunda, Lityum İyonlu Akülerin 20 yıldan fazla ömrü vardır.
Photovoltaik kurulumuna ek olarak, enerji-depolama sistemine yatırım yapmayı tercih etmeniz durumunda, devlet`den size yapacağınız yatırıma, katkı payı olarak, karşılıksız parasal teşvik alma hakkınız vardır.
Nasıl mı? Daha detaylı ve ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.
Sizi „Yenilenebilir Enerjiler“ hakkında güncel yapılanma teknolojisi ve teşvikler ile ilgili bilgilendirelim, aydınlatalım…

Solartermik

Güneş ışınlarının vakuum borulu kollektörlerle buluşması sonucu içindeki gaz ısınır, akabinde pompalar vasıtasıyla sirkule edilip, integre edilen depolara iletip, depolanır.

Şayet sistem güneş yetersizliğinden kaynaklanan ve zorunlu olan ısıyı üretemezse, diğer enerji kaynakları (gaz, elektrik ) devreye girip, sistem için gerekli olan ısıyı üretirler. Böylece, ihtiyac duyulan bina ısısının sürekliliği garanti edilmiş olur.

Solartermik ısıtıcı- Sistemi bir binanın ortalama sıcak su ihtiyacının % 50 - % 80’ ini karşılayabilecek kapasiteye sahiptir. Böyle bir sisteme yapılan yatırım, yerel teşviklere bağlı olmak şartıyla, 4 -7 Yil arasında kendini amorti eder.

BORA Solartechnik Tesislerinde yalnizca SOLAR KEYMARK ™ (EU) sertifikalı olan ve teşvikler için zaruri olan, vakuum borulu kollektörler kullanır.

Bir Solartermik tesise yapılan yatırım, geleceğe yapılmış, rasyonel, sosyal, ekolojik ve ekonomik bir yatırımdır.

NEDEN SOLARTERMİK TESİS?

  • Ücretsiz ve temiz olan güneş enerjisinin kullanımı
  • Rasyonel, akıllı, ekolojik ve ekonomik bir yatırım
  • Devamlı fiyatları yükselen fosil enerjilerden bağımsız olmanız
  • Binanızın değerinin yükselmesi (kendi enerjisini üreten bir Bina`nin Degeri, otalama % 20 artar)
  • Vicdanınız rahat ve huzurlusunuz, çünkü: çevre, Klima ve CO2 Emisyonuna karşı, kendi payınıza düşen sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.

Ürünlerimiz


20 m2 Kollektörlü Tesis, 1000 litrelik hijenik icmesuyu Depolu


Tuerkisch 40qm Kollektoren
Tuerkisch 40qm Kollektoren

40 m2 Kollektörlü Tesis, 2000 litrelik hijenik icmesuyu Depolu


2 Tanks mit Text
2 Tanks mit Text

100 m2 Kollektörlü Tesis, 5000 litrelik hijenik Depo ve daha fazlasi...


Tuerkisch 100qm Kollektoren
Tuerkisch 100qm Kollektoren

Yüzme Havuzu ısıtma tesisi

Yüzme Havuzu isitma sistemleri - Olimpik Havuzlar, açik Havuzlar, özel Havuzlar için Solarabsorber Systemleri Her yil milyonlarca ton, çevre düsmani CO2 gazi Atmosfere püskürtülüyor, sadece yüzme havuzlarini isitmak için.
Bu özünde havaya püskürtülmüs paradir! BORA Solarteknik bu israfi önlemenin alternatifini size sunuyor. Hem emisyonsuz, hemde bedava sadece günes enerjisi yardimi ile. BORA Solarteknik hem özel Havuzlar, hemde olimpik ve açik Havuzlar için, günes enerjisi ile çalisan Solarabsorber Sistemleri sunmaktadir. Bizim sundugumuz sistemler DIN ve CE Sertifikali, hem efektif, hem UV isinlarina, Chlora ve tuzlu suya karsi dayanikli olan isitma sistemleridir. Sundugumuz tesisler 10 yil garantilidir. Kolektörler 10 metre kareden 1000 metre kare ve üstü Kolektör alani için mümkün. Daha detaylar ve teknik bilgi ve için lütfen bizimle irtibata geçin...

Isı pompası

ISI Pompasinin temel pirinsibi, elektrik enerjisi yardımıyla, düşük dereceli çevre ısısını (su, hava ve yerisisi olabilir) termodinamik prensibine uygun olarak yüksek ısıya dönüştürülmesidir. Yani Binanin Ihtiyaci olan sicak Suyu ve Isiyi üretebilmek icin gerekli sicaklik derecesine cikarmaktir.

Bir ısı pompasının ekolojik ve ekonomik olabilmesi için, bir Photovoltaik Tesisi ile kombine edilmesi tavsiye edilir. Yani güneş enerjisi yardımıyla üretilmiş elektrikle kombine edilmesi mantıklı ve ekonomik bir yatırımdir. Çünkü güneş enerjisi ücretsizdir. Isı pompası sadece ve sadece elektrik enerjisi ile çalışır.

Enerji firmaları ( Belediyeler) Isı Pompası kullanıcılarına % 50’ ye varan tenzilatlar uygularlar. Ama buna karşılık Isı pompası sahipleri haftaiçi 2 veya 3 kez, 1,5 – 2 Saate varan elektrik kesintisine katlanmak zorundalar. Genelde kalorifer sisteminin 500 ile 1000 litreye varan yedek sıcak su depoları olduğu için, elektrik kesintileri sorun olmaktan çıkar.

Erdwaerme
Erdwaerme

Isı pompası çeşitleri

Absorbe ısı pompaları: yaz sıcağından soğukluk üretirler. Yani güneş enerjisi yardımıyla, yazları binalari soğuturlar.

Kompresyon ısı pompaları: genelde soğukluk kazanımında kullanırlar. (Buzdolabı prensibine göre calışırlar)

Pompaların ısı kaynakları yer ısısı ( kollektör veya sondaj), su veya cevre havasi olabilir.
Siz şayet bir ısı pompasına yatırım yapmayı düşünüyorsanız, devlet bu tür yatırımları maddi teşviklerle destekliyor*.
Daha detaylı ve ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

* Şu anda geçerli olan Yenilenebilir Enerjiler yasası yürürlükte olduğu sürece.

Servis

Planlama ve Danışmanlık HizmetleriSonnenbild12

Sağlıklı ve effektiv bir sonuca ulaşabilmenin yolu, iyi bir ön çalışma ve sağlıklı bir fizibilite çalışmasından gecer. Buna ulaşabilmek içinde size yerinde keşife gelip, binanın koordinatlarını , çatısının yönünü ve açısını tespit ettikten sonra, en effektiv enerji kazanımını sağlamak icin çalışmalarımızı yapıp, analizimizi tamamladıktan sonra, teşvikler için gerekli olan resmi onaylar alındıktan sonra, gelir tesisinizin kurulumunu yaparız...
Finansman


Monte edeceğimiz gerek Solarthermik , gerek Photovoltaik tesislerine ihtiyaç ve istek durumunda % 100 finansmanını sağlıyoruz. İlk geri ödeme 2 yıl sonra başlamak şartıyla, faiz oranı şu anda % 1 civarındadır. (2016)


Teşvikler ve resmi Müracaatlar


Biz, "yenilenebilir Enerjiler Yasası" kapsamında, hakkınız olan tüm teşvikleri alabilmeniz için şart olan SOLAR KEYMARK ™ (EU) sertifikalı Kollektörler (Isı üretimi) kullanırız. Kaloriferinizin ve şofben kazanızın yenilenmesi durumunda, hakkınız olan teşvikleri nasıl alabileceğinizi, yapacağımız bir görüşmede sizi detayli bir şekilde bilgilendiririz...


Kollektor Ürünleri


Biz sadece SOLAR KEYMARK ™ (EU) tescilli Kollektörler kullanmaktayız. Tercih ettiginiz başka bir SOLAR KEYMARK ™ (EU) marka varsa, öncelik tanırız..


Montaj ve Kurulum


Tesislerimizin Montaj ve Kurulumu, alanlarında uzman ve sertifikali Expertler (Meister veya Mühendis) tarafından yapılmaktadır...


Sistemin Devreye sokulması


Kurulumlarını yaptığımız tesisler tüm testlere tabii tutulur. Testler basari ile bitirildikten sonra, size Tesis üzerinde gerekli eğitim ve bilgiler verildikten sonra, Tesislerimiz kullanıma sunulur...


Bakım Hizmetleri


Müşterilerimizin memnuniyeti, bizim vazgeçilmezimizdir. Tesisimizin effektif ve sürekli çalışması, Bora Solartechnik için en önemli faktördür. Bunu garanti edebilmemiz icin, Bora Solartechnik müşterilerine, bir “Servispaketi” sunar ve belirli zaman aralıklarında sistemin bakım ve kontrolü yapılır.

Kontakt

Für Fragen oder Informationen zu angebotenen Produkten können Sie mir gerne eine Nachricht senden:

Vielen Dank. Ihre eMail wurde versendet.
Entschuldigen Sie - Ihre eMail konnte nicht versendet werden.